15.6" 1920x1080 IPS FHD LED LCD Screen LP156WFC-SPDA LP156WFC(SP)(DA)
  • 1 of 5-image for15.6" 1920x1080 IPS FHD LED LCD Screen LP156WFC-SPDA LP156WFC(SP)(DA)
  • 2 of 5-image for15.6" 1920x1080 IPS FHD LED LCD Screen LP156WFC-SPDA LP156WFC(SP)(DA)
  • 3 of 5-image for15.6" 1920x1080 IPS FHD LED LCD Screen LP156WFC-SPDA LP156WFC(SP)(DA)
  • 4 of 5-image for15.6" 1920x1080 IPS FHD LED LCD Screen LP156WFC-SPDA LP156WFC(SP)(DA)
  • 5 of 5-image for15.6" 1920x1080 IPS FHD LED LCD Screen LP156WFC-SPDA LP156WFC(SP)(DA)
Toolkit Coupon
SR300.61
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
✅  2.Listed is Non Touch 30 pin screen.
✅  3.Listed screen is widely used to make Touch Screen Assembly.
✅  4.You are not paying us for Touch Screen Assembly
LP156WFC(SP)(DA)
Title - LP156WFC-SPDA, LP156WFC(SP)(DA)
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?