15.6" Screen Auo B156han02.5 FHD IPS Led 30 Pin Matte
Description
View AllClose
- Brand: Non Touch Screen
- Size: 15.6"
- Resolution: Full HD
- Pixels: 1920 x 1080
- Backlight Type: LED
- Backlight Lamp: DIODE
- Connector: Reverse Uppa
- Pin Connection: 30 Pins
- Side: Bottom Right
- Frame: Narrow Frame
- Finish: Matte/Glossy write in checkout note. Avoid RMA Fees.
- Condition: NEW
- Refresh Rate: 60Hz
- Commodity: Non Touch Screen
- Technology: 0.5 Pitch, Non Touch
- Dead Pixel Policy: In Accordance with ISO 13406-2 norm.
- Source: Factory Direct
- Packaging: Fragile Customized Package
- Compatibility: OEM
- Warranty Information: Covered by 30-day replacement warranty.
Compatible PN 0KFMYW 1. 45%Color Gamut Screen.
Title - AU OPTRONICS B156HAN02.5, 30
Videos
View AllCloseDisplay Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?