16.0" Screen Replacement NV160WUM-NY2 2K 1920x1200 40 Pin 165Hz Non Touch LCD Display Panel
Description
View AllClose
- Brand: Acer PREDATOR HELIOS NEO 16
- Size: 16"
- Resolution: FHD+ WUXGA
- Pixels: 1920 x 1200
- Backlight Type: LED
- Backlight Lamp: DIODE
- Connector: Reverse Uppa
- Pin Connection: 40 Pins
- Side: Bottom Right
- Frame: Narrow Frame
- Finish: Matte/Glossy write in checkout note. Avoid RMA Fees.
- Condition: NEW
- Refresh Rate: 165Hz
- Commodity: Non Touch Screen
- Technology: 165Hz, IPS