16" ATNA60YV03-0 Dell Precision 5000 5680 OLED Touch Screen Kit UHD P/N D3KJF
  • 1 of 5-image for16" ATNA60YV03-0 Dell Precision 5000 5680 OLED Touch Screen Kit UHD P/N D3KJF
  • 2 of 5-image for16" ATNA60YV03-0 Dell Precision 5000 5680 OLED Touch Screen Kit UHD P/N D3KJF
  • 3 of 5-image for16" ATNA60YV03-0 Dell Precision 5000 5680 OLED Touch Screen Kit UHD P/N D3KJF
  • 4 of 5-image for16" ATNA60YV03-0 Dell Precision 5000 5680 OLED Touch Screen Kit UHD P/N D3KJF
  • 5 of 5-image for16" ATNA60YV03-0 Dell Precision 5000 5680 OLED Touch Screen Kit UHD P/N D3KJF
Toolkit Coupon
SR1,050.92
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
  • Brand: Dell Precision
  • Size: 16"
  • Resolution: WQUXGA
  • Pixels: 3840 x 2160
  • Backlight Type: LED
  • Finish: Matte/Glossy write in checkout note. Avoid RMA Fees.
  • Condition: NEW
  • Commodity: Touch Screen Assembly-No Bezel
  • Technology: AMOLED, Touch
  • Dead Pixel Policy: In Accordance with ISO 13406-2 norm.
  • Source: Factory Direct
  • Packaging: Fragile Customized Package
  • Compatibility: OEM
  • Warranty Information: Covered by 30-day replacement warranty.
Title - DELL D3KJF, ATNA60YV03-0, 5000, 5680
Display Without Bezel Casing & Digitizer Board
You may refer to the video here.
View AllClose
Videos
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?