17.0" Screen Boe Hydis Ne170qdm-nz1 Matte Wqxga IPS Led Display 240hz
  • 1 of 11-image for17.0" Screen Boe Hydis Ne170qdm-nz1 Matte Wqxga IPS Led Display 240hz
  • 2 of 11-image for17.0" Screen Boe Hydis Ne170qdm-nz1 Matte Wqxga IPS Led Display 240hz
  • 3 of 11-image for17.0" Screen Boe Hydis Ne170qdm-nz1 Matte Wqxga IPS Led Display 240hz
  • 4 of 11-image for17.0" Screen Boe Hydis Ne170qdm-nz1 Matte Wqxga IPS Led Display 240hz
  • 5 of 11-image for17.0" Screen Boe Hydis Ne170qdm-nz1 Matte Wqxga IPS Led Display 240hz
  • 6 of 11-image for17.0" Screen Boe Hydis Ne170qdm-nz1 Matte Wqxga IPS Led Display 240hz
  • 7 of 11-image for17.0" Screen Boe Hydis Ne170qdm-nz1 Matte Wqxga IPS Led Display 240hz
  • 8 of 11-image for17.0" Screen Boe Hydis Ne170qdm-nz1 Matte Wqxga IPS Led Display 240hz
  • 9 of 11-image for17.0" Screen Boe Hydis Ne170qdm-nz1 Matte Wqxga IPS Led Display 240hz
  • 10 of 11-image for17.0" Screen Boe Hydis Ne170qdm-nz1 Matte Wqxga IPS Led Display 240hz
  • 11 of 11-image for17.0" Screen Boe Hydis Ne170qdm-nz1 Matte Wqxga IPS Led Display 240hz
Toolkit Coupon
Description
  • Brand: Non Touch Screen
  • Size: 17"
  • Resolution: WQXGA QHD+
  • Pixels: 2560 x 1600
  • Backlight Type: LED
  • Backlight Lamp: SINGLE
  • Pin Connection: 40 Pins
  • Finish: Matte/Glossy write in checkout note. Avoid RMA Fees.
  • Condition: NEW
  • Refresh Rate: 240Hz
  • Commodity: Non Touch Screen
  • Technology: 2.5K, 240Hz, IPS, Non Touch
  • Dead Pixel Policy: In Accordance with ISO 13406-2 norm.
  • Source: Factory Direct
  • Packaging: Fragile Customized Package
  • Compatibility: OEM
  • Warranty Information: Covered by 30-day replacement warranty.
EDID BOE0A99
NE170QDM-NZ1
Eluktronics Mech-17 GP2
SCHENKER XMG Neo 17 M22
Title - NE170QDM-NZ1
View AllClose
Videos
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?