809612-013 Nt156whm-t00 HP LCD 15.6" Led 15-bs033cl
Description
View AllClose
- Brand: Touch Panel
- Size: 15.6"
- Backlight Lamp: DIODE
- Connector: Standard
- Pin Connection: 40 Pins
- Side: Bottom Right
- Condition: NEW
- Commodity: Touch Panel
- Technology: In-Cell On-Cell, Touch
- Compatibility: OEM
- Warranty Information: Covered by 30-day replacement warranty.
HP 809612-013
Dell P75F013 Inspiron 3593
This is #360 MM length Screen.
The product is 40-pin connector, with invisible touch. It does not fit 30-pin.
Title - NT156WHM-T00, HP 809612-013, HP 15-BS033CL
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?