ASUS ROG ZEPHYRUS G16 GU603HM-211.ZM16 16" 2560x1600 Complete Non Touch Screen Assembly Hinge Up
Condition:
Used
  • 1 of 6-image forASUS ROG ZEPHYRUS G16 GU603HM-211.ZM16 16" 2560x1600 Complete Non Touch Screen Assembly Hinge Up
  • 2 of 6-image forASUS ROG ZEPHYRUS G16 GU603HM-211.ZM16 16" 2560x1600 Complete Non Touch Screen Assembly Hinge Up
  • 3 of 6-image forASUS ROG ZEPHYRUS G16 GU603HM-211.ZM16 16" 2560x1600 Complete Non Touch Screen Assembly Hinge Up
  • 4 of 6-image forASUS ROG ZEPHYRUS G16 GU603HM-211.ZM16 16" 2560x1600 Complete Non Touch Screen Assembly Hinge Up
  • 5 of 6-image forASUS ROG ZEPHYRUS G16 GU603HM-211.ZM16 16" 2560x1600 Complete Non Touch Screen Assembly Hinge Up
  • 6 of 6-image forASUS ROG ZEPHYRUS G16 GU603HM-211.ZM16 16" 2560x1600 Complete Non Touch Screen Assembly Hinge Up
Toolkit Coupon
CHF203.19
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
  • Brand: Asus ROG Zephyrus
  • Size: 16"
  • Resolution: WQXGA QHD+
  • Pixels: 2560 x 1600
  • Backlight Type: LED
  • Backlight Lamp: DIODE
  • Signal Interface: eDP1.4 Connector
  • Connector: Reverse Uppa
  • Pin Connection: 40 Pins
  • Side: Bottom Right
  • Finish: Matte/Glossy write in checkout note. Avoid RMA Fees.
  • Condition: Used
  • Commodity: Complete Non Touch Screen Assembly Hinge Up
  • Technology: 165Hz, Non Touch
  • Dead Pixel Policy: In Accordance with ISO 13406-2 norm.
  • Source: Factory Direct
  • Packaging: Fragile Customized Package
  • Compatibility: OEM
  • Warranty Information: Covered by 30-day replacement warranty.
Title - ASUS G16, GU603HM-211.ZM16
View AllClose
Videos
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?