AUO B140HAN04.6 30 pin FHD 1920x1080 IPS Matte LED Display LCD Screen 14.0"
  • 1 of 7-image forAUO B140HAN04.6 30 pin FHD 1920x1080 IPS Matte LED Display LCD Screen 14.0"
  • 2 of 7-image forAUO B140HAN04.6 30 pin FHD 1920x1080 IPS Matte LED Display LCD Screen 14.0"
  • 3 of 7-image forAUO B140HAN04.6 30 pin FHD 1920x1080 IPS Matte LED Display LCD Screen 14.0"
  • 4 of 7-image forAUO B140HAN04.6 30 pin FHD 1920x1080 IPS Matte LED Display LCD Screen 14.0"
  • 5 of 7-image forAUO B140HAN04.6 30 pin FHD 1920x1080 IPS Matte LED Display LCD Screen 14.0"
  • 6 of 7-image forAUO B140HAN04.6 30 pin FHD 1920x1080 IPS Matte LED Display LCD Screen 14.0"
  • 7 of 7-image forAUO B140HAN04.6 30 pin FHD 1920x1080 IPS Matte LED Display LCD Screen 14.0"
Toolkit Coupon
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
✅  4.Check product picture to understand better.
✅  5.You can use adhesive tape if required.
  • Brand: Non Touch Screen
  • Size: 14.0"
  • Resolution: Full HD
  • Pixels: 1920 x 1080
  • Backlight Type: LED
  • Backlight Lamp: DIODE
  • Connector: Reverse Uppa
  • Pin Connection: 30 Pins
  • Side: Bottom Right
  • Finish: Matte/Glossy write in checkout note. Avoid RMA Fees.
  • Condition: NEW
  • Commodity: Non Touch Screen
  • Technology: ComfView+, IPS, Non Touch
  • Dead Pixel Policy: In Accordance with ISO 13406-2 norm.
  • Source: Factory Direct
  • Packaging: Fragile Customized Package
  • Compatibility: OEM
  • Warranty Information: Covered by 30-day replacement warranty.
Dell Latitude 5410
Dell Latitude 5400
1.Listed is Non Touch Screen.
Title - AU OPTRONICS B140HAN04.6, 30
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?