B156han08.0 Msi Lcd 15.6" Led FHD Stealth Thin Gs65 Ms-16q2 Ab86-af86
  • 1 of 9-image forB156han08.0 Msi Lcd 15.6" Led FHD Stealth Thin Gs65 Ms-16q2 Ab86-af86
  • 2 of 9-image forB156han08.0 Msi Lcd 15.6" Led FHD Stealth Thin Gs65 Ms-16q2 Ab86-af86
  • 3 of 9-image forB156han08.0 Msi Lcd 15.6" Led FHD Stealth Thin Gs65 Ms-16q2 Ab86-af86
  • 4 of 9-image forB156han08.0 Msi Lcd 15.6" Led FHD Stealth Thin Gs65 Ms-16q2 Ab86-af86
  • 5 of 9-image forB156han08.0 Msi Lcd 15.6" Led FHD Stealth Thin Gs65 Ms-16q2 Ab86-af86
  • 6 of 9-image forB156han08.0 Msi Lcd 15.6" Led FHD Stealth Thin Gs65 Ms-16q2 Ab86-af86
  • 7 of 9-image forB156han08.0 Msi Lcd 15.6" Led FHD Stealth Thin Gs65 Ms-16q2 Ab86-af86
  • 8 of 9-image forB156han08.0 Msi Lcd 15.6" Led FHD Stealth Thin Gs65 Ms-16q2 Ab86-af86
  • 9 of 9-image forB156han08.0 Msi Lcd 15.6" Led FHD Stealth Thin Gs65 Ms-16q2 Ab86-af86
Toolkit Coupon
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
✅  1.We need your existing screen part number to match up.
✅  2.Listed is 40 pin screen will not fit 30 pin.
B156HAN08.0 Dell NN19Y 0NN19Y
Acer Aspire AN515-55-54Q0-US
Acer Aspire AN515-44-r0dl
With 144Hz screens, users will expect more than double frames get refreshed during the same time period, when comparing with standard 60Hz screens. A higher refresh rate means a much smoother experience for game players. It provides picture elicit unparalleled smoothness and exceptional clarity. The listed product is a 40 pin 144HZ IPS screen and will not work with standard 30 pin IPS Screen. Pay attention to pin count difference. This item cannot be used as any type of upgrade since the standard 30 pin cable won t fit; you should only purchase this screen, if your existing screen is 40 pin 144HZ.
Title - MSI GS65, B156HAN08.0, MSI MS-16Q2
View AllClose
Videos
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?