Boehydis Nv140fhm-n49 REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 14.0" Full HD LED DIODE
  • 1 of 6-image forBoehydis Nv140fhm-n49 REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 14.0" Full HD LED DIODE
  • 2 of 6-image forBoehydis Nv140fhm-n49 REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 14.0" Full HD LED DIODE
  • 3 of 6-image forBoehydis Nv140fhm-n49 REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 14.0" Full HD LED DIODE
  • 4 of 6-image forBoehydis Nv140fhm-n49 REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 14.0" Full HD LED DIODE
  • 5 of 6-image forBoehydis Nv140fhm-n49 REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 14.0" Full HD LED DIODE
  • 6 of 6-image forBoehydis Nv140fhm-n49 REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 14.0" Full HD LED DIODE
Toolkit Coupon
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
✅  1.Standard 30 pin non touch screen.
✅  2.No Touch Glass or Touch Parts are included.
  • Brand: BOEHYDIS
  • Model: NV140FHM-N49
  • Size: 14.0"
  • Resolution: Full HD
  • Pixels: 1920 x 1080
  • Backlight Type: LED
  • Backlight Lamp: DIODE
  • Pin Connection: 30 Pins
  • Side: Bottom Right
  • Frame: Narrow Frame
  • Finish: Matte/Glossy write in checkout note. Avoid RMA Fees.
  • Condition: NEW
  • Refresh Rate: 60Hz
  • Commodity: Non Touch Screen
  • Technology: IPS, Non Touch
Title - NV140FHM-N49
View AllClose
Videos
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?