ChiMei N133fge-l31 Rev.c1 REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 13.3" WXGA++ LED DIODE IPS
  • 1 of 2-image forChiMei N133fge-l31 Rev.c1 REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 13.3" WXGA++ LED DIODE IPS
  • 2 of 2-image forChiMei N133fge-l31 Rev.c1 REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 13.3" WXGA++ LED DIODE IPS
Toolkit Coupon
CHF61.65
Description
  • Brand: CHI MEI
  • Model: N133FGE-L31 REV.C1
  • Size: 13.3"
  • Resolution: WXGA++
  • Pixels: 1600 x 900
  • Backlight Type: LED
  • Backlight Lamp: DIODE
  • Pin Connection: 40 Pins
  • Side: Bottom Right
  • Finish: Matte/Glossy write in checkout note. Avoid RMA Fees.
  • Condition: NEW
  • Commodity: Non Touch Screen
  • Dead Pixel Policy: In Accordance with ISO 13406-2 norm.
  • Source: Factory Direct
  • Packaging: Fragile Customized Package
  • Compatibility: OEM
  • Warranty Information: Covered by 30-day replacement warranty.
Sony A-1890-097-A
N133FGE-L31 Rev.C1
Sony Vaio SVS13A
IPS FOR SONY VAIO SVS13 SERIES
Title - N133FGE-L31 REV.C1
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?