Dell Inspiron P04e001 B173hw01 REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 17.3" Full HD LED DIODE
  • 1 of 7-image forDell Inspiron P04e001 B173hw01 REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 17.3" Full HD LED DIODE
  • 2 of 7-image forDell Inspiron P04e001 B173hw01 REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 17.3" Full HD LED DIODE
  • 3 of 7-image forDell Inspiron P04e001 B173hw01 REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 17.3" Full HD LED DIODE
  • 4 of 7-image forDell Inspiron P04e001 B173hw01 REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 17.3" Full HD LED DIODE
  • 5 of 7-image forDell Inspiron P04e001 B173hw01 REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 17.3" Full HD LED DIODE
  • 6 of 7-image forDell Inspiron P04e001 B173hw01 REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 17.3" Full HD LED DIODE
  • 7 of 7-image forDell Inspiron P04e001 B173hw01 REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 17.3" Full HD LED DIODE
Toolkit Coupon
SR367.09
Description
  • Brand: DELL
  • Series: INSPIRON
  • Model: P04E001 B173HW01
  • Size: 17.3"
  • Resolution: Full HD
  • Pixels: 1920 x 1080
  • Backlight Type: LED
  • Backlight Lamp: DIODE
  • Pin Connection: 40 Pins
  • Side: Bottom Left
  • Finish: Matte/Glossy write in checkout note. Avoid RMA Fees.
  • Condition: NEW
  • Refresh Rate: 60Hz
  • Commodity: Non Touch Screen
  • Technology: Non Touch
  • Dead Pixel Policy: In Accordance with ISO 13406-2 norm.
  • Source: Factory Direct
  • Packaging: Fragile Customized Package
  • Compatibility: OEM
  • Warranty Information: Covered by 30-day replacement warranty.
Dell 391-BBGI
Title - B173HW01, DELL P04E001
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?