Dell Latitude 7490 14" Boe Matte FHD LCD Screen nv140fhm-n47 6hy1w
  • 1 of 7-image forDell Latitude 7490 14" Boe Matte FHD LCD Screen nv140fhm-n47 6hy1w
  • 2 of 7-image forDell Latitude 7490 14" Boe Matte FHD LCD Screen nv140fhm-n47 6hy1w
  • 3 of 7-image forDell Latitude 7490 14" Boe Matte FHD LCD Screen nv140fhm-n47 6hy1w
  • 4 of 7-image forDell Latitude 7490 14" Boe Matte FHD LCD Screen nv140fhm-n47 6hy1w
  • 5 of 7-image forDell Latitude 7490 14" Boe Matte FHD LCD Screen nv140fhm-n47 6hy1w
  • 6 of 7-image forDell Latitude 7490 14" Boe Matte FHD LCD Screen nv140fhm-n47 6hy1w
  • 7 of 7-image forDell Latitude 7490 14" Boe Matte FHD LCD Screen nv140fhm-n47 6hy1w
Toolkit Coupon
CHF74.77
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
✅  1. We need your existing screen part number to verify connection type.
✅  2. We need your laptop service tag to verify screen type.
  • Brand: Non Touch Screen
  • Size: 14.0"
  • Resolution: Full HD
  • Pixels: 1920 x 1080
  • Backlight Type: LED
  • Backlight Lamp: DIODE
  • Connector: Regular Uppa
  • Pin Connection: 30 Pins
  • Side: Bottom Right
  • Frame: Standard Frame
  • Finish: Matte/Glossy write in checkout note. Avoid RMA Fees.
  • Condition: NEW
  • Commodity: Non Touch Screen
  • Technology: IPS, Non Touch
Dell 6HY1W NV140FHM-N47
Dell Latitude 7490
Title - NV140FHM-N47, DELL 6HY1W, 7490
View AllClose
Videos
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?