Dell Xps Pp28l Lp154wp1(tl)(a2) REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 15.4" WXGA+ Single Lamp
  • 1 of 7-image forDell Xps Pp28l Lp154wp1(tl)(a2) REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 15.4" WXGA+ Single Lamp
  • 2 of 7-image forDell Xps Pp28l Lp154wp1(tl)(a2) REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 15.4" WXGA+ Single Lamp
  • 3 of 7-image forDell Xps Pp28l Lp154wp1(tl)(a2) REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 15.4" WXGA+ Single Lamp
  • 4 of 7-image forDell Xps Pp28l Lp154wp1(tl)(a2) REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 15.4" WXGA+ Single Lamp
  • 5 of 7-image forDell Xps Pp28l Lp154wp1(tl)(a2) REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 15.4" WXGA+ Single Lamp
  • 6 of 7-image forDell Xps Pp28l Lp154wp1(tl)(a2) REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 15.4" WXGA+ Single Lamp
  • 7 of 7-image forDell Xps Pp28l Lp154wp1(tl)(a2) REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 15.4" WXGA+ Single Lamp
Toolkit Coupon
Description
  • Brand: DELL
  • Series: XPS
  • Model: PP28L LP154WP1(TL)(A2)
  • Size: 15.4"
  • Resolution: WXGA+
  • Pixels: 1440 x 900
  • Backlight Type: CCFL
  • Backlight Lamp: SINGLE
  • Pin Connection: 30 Pins
Title - DELL PP28L, LP154WP1(TL)(A2)
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?