HP 669077-001 REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 14.0" WXGA++ LED(LP140WD2(TL)(D4))
Description
View AllClose
- Brand: Non Touch Screen
- Size: 14.0"
- Resolution: WXGA++
- Pixels: 1600 x 900
- Backlight Type: LED
- Backlight Lamp: DIODE
- Pin Connection: 40 Pins
- Side: Bottom Right
- Frame: Slim Frame
- Finish: Matte/Glossy write in checkout note. Avoid RMA Fees.
- Condition: NEW
- Commodity: Non Touch Screen
- Technology: Non Touch
- Dead Pixel Policy: In Accordance with ISO 13406-2 norm.
- Source: Factory Direct
- Packaging: Fragile Customized Package
- Compatibility: OEM
- Warranty Information: Covered by 30-day replacement warranty.
HP 669077-001
Title - HP 669077-001
Title - HP 669077-001
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?