LCD Screen Gateway GWTN156-12BK FHD 1920x1080 Matte
Description
View AllClose
- Brand: Non Touch Screen
- Size: 15.6"
- Resolution: Full HD
- Pixels: 1920 x 1080
- Backlight Type: LED
- Backlight Lamp: DIODE
- Connector: EDP
- Pin Connection: 30 Pins
- Side: Bottom Right
- Frame: Narrow Frame
- Finish: Matte/Glossy write in checkout note. Avoid RMA Fees.
- Condition: NEW
- Refresh Rate: 60Hz
- Commodity: Non Touch Screen
- Technology: IPS, Non Touch
- Dead Pixel Policy: In Accordance with ISO 13406-2 norm.
- Source: Factory Direct
- Packaging: Fragile Customized Package
- Compatibility: OEM
- Warranty Information: Covered by 30-day replacement warranty.
Title - GATEWAY GWTN156-12BK
Title - GATEWAY GWTN156-12BK
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?