Lenovo Thinkpad X240 12.5" LED LCD eDP HD WXGA Display B125XTN01.0 04X0324
Description
View AllClose
- Brand: Non Touch Screen
- Size: 12.5"
- Resolution: WXGA HD
- Pixels: 1366 x 768
- Backlight Type: LED
- Connector: EDP
- Pin Connection: 30 Pins
- Side: Bottom Right
- Finish: Matte/Glossy write in checkout note. Avoid RMA Fees.
- Condition: NEW
- Commodity: Non Touch Screen
- Technology: Non Touch
- Dead Pixel Policy: In Accordance with ISO 13406-2 norm.
- Source: Factory Direct
- Packaging: Fragile Customized Package
- Compatibility: OEM
- Warranty Information: Covered by 30-day replacement warranty.
Lenovo 04X0324 B125XTN01.0
XAZ-TN12.5-200
Title - X240, 04X0324, B125XTN01.0
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?