Lg PHILIPS Lp140whu(tp)(d2) REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 14.0" WXGA HD LED DIODE LP140WHU-TPD2
  • 1 of 9-image forLg PHILIPS Lp140whu(tp)(d2) REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 14.0" WXGA HD LED DIODE LP140WHU-TPD2
  • 2 of 9-image forLg PHILIPS Lp140whu(tp)(d2) REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 14.0" WXGA HD LED DIODE LP140WHU-TPD2
  • 3 of 9-image forLg PHILIPS Lp140whu(tp)(d2) REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 14.0" WXGA HD LED DIODE LP140WHU-TPD2
  • 4 of 9-image forLg PHILIPS Lp140whu(tp)(d2) REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 14.0" WXGA HD LED DIODE LP140WHU-TPD2
  • 5 of 9-image forLg PHILIPS Lp140whu(tp)(d2) REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 14.0" WXGA HD LED DIODE LP140WHU-TPD2
  • 6 of 9-image forLg PHILIPS Lp140whu(tp)(d2) REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 14.0" WXGA HD LED DIODE LP140WHU-TPD2
  • 7 of 9-image forLg PHILIPS Lp140whu(tp)(d2) REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 14.0" WXGA HD LED DIODE LP140WHU-TPD2
  • 8 of 9-image forLg PHILIPS Lp140whu(tp)(d2) REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 14.0" WXGA HD LED DIODE LP140WHU-TPD2
  • 9 of 9-image forLg PHILIPS Lp140whu(tp)(d2) REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 14.0" WXGA HD LED DIODE LP140WHU-TPD2
Toolkit Coupon
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
✅  1.Standard 30 pin non touch screen.
✅  2.No Touch Glass or Touch Parts are included.
  • Brand: LG PHILIPS
  • Model: LP140WHU(TP)(D2)
  • Size: 14.0"
  • Backlight Lamp: DIODE
  • Connector: EDP
  • Pin Connection: 30 Pins
  • Condition: NEW
  • Refresh Rate: 60Hz
  • Commodity: Non Touch Screen
  • Technology: Non Touch
Title - LP140WHU(TP)(D2), LP140WHU-TPD2
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?