LP140WF5-SPB2 LED LCD Touch Screen 14" FHD 1080P IPS Display LP140WF5(SP)(B2)
Availability:
Available for online orders only. No rush shipping.
Shipping:
Real-time Shipping Charges   About   International Shipping
Looking for Local Pick-Up - Print this Pick-Up Slip
  • 1 of 6-image forLP140WF5-SPB2 LED LCD Touch Screen 14" FHD 1080P IPS Display LP140WF5(SP)(B2)
  • 2 of 6-image forLP140WF5-SPB2 LED LCD Touch Screen 14" FHD 1080P IPS Display LP140WF5(SP)(B2)
  • 3 of 6-image forLP140WF5-SPB2 LED LCD Touch Screen 14" FHD 1080P IPS Display LP140WF5(SP)(B2)
  • 4 of 6-image forLP140WF5-SPB2 LED LCD Touch Screen 14" FHD 1080P IPS Display LP140WF5(SP)(B2)
  • 5 of 6-image forLP140WF5-SPB2 LED LCD Touch Screen 14" FHD 1080P IPS Display LP140WF5(SP)(B2)
  • 6 of 6-image forLP140WF5-SPB2 LED LCD Touch Screen 14" FHD 1080P IPS Display LP140WF5(SP)(B2)
Toolkit Coupon
We are actively restocking products.
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
  • Brand: Touch Panel
  • Size: 14.0"
  • Backlight Lamp: DIODE
  • Pin Connection: 40 Pins
  • Side: Bottom Right
  • Finish: Matte/Glossy write in checkout note. Avoid RMA Fees.
  • Condition: NEW
  • Commodity: Touch Panel
  • Technology: In-Cell On-Cell, Touch
Lenovo T460s Laptop (ThinkPad) - Type 20F9
Title - LP140WF5-SPB2, LP140WF5(SP)(B2)
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?