LP140WF7(SP)(H1) LP140WF7-SPH1 LCD Screen Matte FHD 1920x1080
  • 1 of 7-image forLP140WF7(SP)(H1) LP140WF7-SPH1 LCD Screen Matte FHD 1920x1080
  • 2 of 7-image forLP140WF7(SP)(H1) LP140WF7-SPH1 LCD Screen Matte FHD 1920x1080
  • 3 of 7-image forLP140WF7(SP)(H1) LP140WF7-SPH1 LCD Screen Matte FHD 1920x1080
  • 4 of 7-image forLP140WF7(SP)(H1) LP140WF7-SPH1 LCD Screen Matte FHD 1920x1080
  • 5 of 7-image forLP140WF7(SP)(H1) LP140WF7-SPH1 LCD Screen Matte FHD 1920x1080
  • 6 of 7-image forLP140WF7(SP)(H1) LP140WF7-SPH1 LCD Screen Matte FHD 1920x1080
  • 7 of 7-image forLP140WF7(SP)(H1) LP140WF7-SPH1 LCD Screen Matte FHD 1920x1080
Toolkit Coupon
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
✅  1. We need your existing screen part number to verify connection type.
✅  2. We need your laptop service tag to verify screen type.
  • Brand: Non Touch Screen
  • Size: 14.0"
  • Backlight Lamp: DIODE
  • Connector: Regular Uppa
  • Pin Connection: 30 Pins
  • Side: Bottom Right
  • Frame: Standard Frame
  • Commodity: Non Touch Screen
  • Technology: IPS, Non Touch
Title - LP140WF7(SP)(H1), LP140WF7-SPH1
View AllClose
Videos
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?