Lp156wf1 Tpb1 Lp156wf1(tp)(b1) 15.6" Led Screen 30 Pin 1920x1080
  • 1 of 6-image forLp156wf1 Tpb1 Lp156wf1(tp)(b1) 15.6" Led Screen 30 Pin 1920x1080
  • 2 of 6-image forLp156wf1 Tpb1 Lp156wf1(tp)(b1) 15.6" Led Screen 30 Pin 1920x1080
  • 3 of 6-image forLp156wf1 Tpb1 Lp156wf1(tp)(b1) 15.6" Led Screen 30 Pin 1920x1080
  • 4 of 6-image forLp156wf1 Tpb1 Lp156wf1(tp)(b1) 15.6" Led Screen 30 Pin 1920x1080
  • 5 of 6-image forLp156wf1 Tpb1 Lp156wf1(tp)(b1) 15.6" Led Screen 30 Pin 1920x1080
  • 6 of 6-image forLp156wf1 Tpb1 Lp156wf1(tp)(b1) 15.6" Led Screen 30 Pin 1920x1080
Toolkit Coupon
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
  • Brand: Non Touch Screen
  • Size: 15.6"
  • Pixels: 1920 x 1080
  • Backlight Type: LED
  • Backlight Lamp: DIODE
  • Connector: EDP
  • Pin Connection: 30 Pins
  • Side: Bottom Left
  • Finish: Matte/Glossy write in checkout note. Avoid RMA Fees.
  • Condition: NEW
  • Commodity: Non Touch Screen
  • Technology: Non Touch
  • Dead Pixel Policy: In Accordance with ISO 13406-2 norm.
  • Source: Factory Direct
  • Packaging: Fragile Customized Package
  • Compatibility: OEM
  • Warranty Information: Covered by 30-day replacement warranty.
Dell DH091 0DH091 LP156WF1(TP)(B1)
Dell 320-8840
DELL 320-8810
DELL P727R 0P727R LP156WD1(TP)(B1)
Ltn156kt01 Dell 6t31c 06t31c
Dell Latitude E6510 Dell Precision M4500
Dell Precision M4500
Dell Latitude E6510
Dell Latitude E5510 P05F001
Dell Latitude E6510 Dell Latitude E5520 Dell Latitude E6520 Dell Precision M4500
DELL Latitude E5510
Title - LP156WF1 TPB1, LP156WF1(TP)(B1), 30
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?