LTN160AT02-002 16.0" LAPTOP REPLACEMENT LCD Screen WXGA HD Glossy 1366x768
  • 1 of 7-image forLTN160AT02-002 16.0" LAPTOP REPLACEMENT LCD Screen WXGA HD Glossy 1366x768
  • 2 of 7-image forLTN160AT02-002 16.0" LAPTOP REPLACEMENT LCD Screen WXGA HD Glossy 1366x768
  • 3 of 7-image forLTN160AT02-002 16.0" LAPTOP REPLACEMENT LCD Screen WXGA HD Glossy 1366x768
  • 4 of 7-image forLTN160AT02-002 16.0" LAPTOP REPLACEMENT LCD Screen WXGA HD Glossy 1366x768
  • 5 of 7-image forLTN160AT02-002 16.0" LAPTOP REPLACEMENT LCD Screen WXGA HD Glossy 1366x768
  • 6 of 7-image forLTN160AT02-002 16.0" LAPTOP REPLACEMENT LCD Screen WXGA HD Glossy 1366x768
  • 7 of 7-image forLTN160AT02-002 16.0" LAPTOP REPLACEMENT LCD Screen WXGA HD Glossy 1366x768
Toolkit Coupon
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
✅  1.Match up screen part number
✅  LTN160AT01 OR LTN160AT02.
✅  2.Will only fit above two OEM PN.
✅  3.Will not fit any other part number.
✅  2.Make sure your existing inverter is not faulty before purchasing screen.
  • Brand: Non Touch Screen
  • Size: 16"
  • Resolution: WXGA HD
  • Pixels: 1366 x 768
  • Backlight Type: CCFL
  • Backlight Lamp: SINGLE
  • Pin Connection: 30 Pins