N156HCG-GT1 CMN1517 15.6" 30 pin Uppa Connection LCD Screen
  • 1 of 11-image forN156HCG-GT1 CMN1517 15.6" 30 pin Uppa Connection LCD Screen
  • 2 of 11-image forN156HCG-GT1 CMN1517 15.6" 30 pin Uppa Connection LCD Screen
  • 3 of 11-image forN156HCG-GT1 CMN1517 15.6" 30 pin Uppa Connection LCD Screen
  • 4 of 11-image forN156HCG-GT1 CMN1517 15.6" 30 pin Uppa Connection LCD Screen
  • 5 of 11-image forN156HCG-GT1 CMN1517 15.6" 30 pin Uppa Connection LCD Screen
  • 6 of 11-image forN156HCG-GT1 CMN1517 15.6" 30 pin Uppa Connection LCD Screen
  • 7 of 11-image forN156HCG-GT1 CMN1517 15.6" 30 pin Uppa Connection LCD Screen
  • 8 of 11-image forN156HCG-GT1 CMN1517 15.6" 30 pin Uppa Connection LCD Screen
  • 9 of 11-image forN156HCG-GT1 CMN1517 15.6" 30 pin Uppa Connection LCD Screen
  • 10 of 11-image forN156HCG-GT1 CMN1517 15.6" 30 pin Uppa Connection LCD Screen
  • 11 of 11-image forN156HCG-GT1 CMN1517 15.6" 30 pin Uppa Connection LCD Screen
Toolkit Coupon
SR334.47
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
✅  We need your original screen part number to match up connections.
HP l73066-jd1 N156HCG-GT1 EDID CMN1517 EDID CMN1517
HP Envy x360 convertible Model 15m-es1023dx
Title - N156HCG-GT1, 30, CMN1517
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?