N173FGA-E34 REV.C1 LCD Screen Matte HD+ 1600x900 Display 17.3" N173FGA-E44
  • 1 of 10-image forN173FGA-E34 REV.C1 LCD Screen Matte HD+ 1600x900 Display 17.3" N173FGA-E44
  • 2 of 10-image forN173FGA-E34 REV.C1 LCD Screen Matte HD+ 1600x900 Display 17.3" N173FGA-E44
  • 3 of 10-image forN173FGA-E34 REV.C1 LCD Screen Matte HD+ 1600x900 Display 17.3" N173FGA-E44
  • 4 of 10-image forN173FGA-E34 REV.C1 LCD Screen Matte HD+ 1600x900 Display 17.3" N173FGA-E44
  • 5 of 10-image forN173FGA-E34 REV.C1 LCD Screen Matte HD+ 1600x900 Display 17.3" N173FGA-E44
  • 6 of 10-image forN173FGA-E34 REV.C1 LCD Screen Matte HD+ 1600x900 Display 17.3" N173FGA-E44
  • 7 of 10-image forN173FGA-E34 REV.C1 LCD Screen Matte HD+ 1600x900 Display 17.3" N173FGA-E44
  • 8 of 10-image forN173FGA-E34 REV.C1 LCD Screen Matte HD+ 1600x900 Display 17.3" N173FGA-E44
  • 9 of 10-image forN173FGA-E34 REV.C1 LCD Screen Matte HD+ 1600x900 Display 17.3" N173FGA-E44
  • 10 of 10-image forN173FGA-E34 REV.C1 LCD Screen Matte HD+ 1600x900 Display 17.3" N173FGA-E44
Toolkit Coupon
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
✅  2.Listed is non Touch 30 pin thin Screen with bottom left connection. * 3.Listed is not touch screen assembly. You are not paying for us for touch screen assembly.
N173fga-e44 Rev.c1
Title - N173FGA-E34 REV.C1, N173FGA-E44
View AllClose
Videos
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?