NE180QDM-NY1 V8.0 18.0" IPS 165HZ 2560x1600 LCD Screen Display Panel
  • 1 of 1-image forNE180QDM-NY1 V8.0 18.0" IPS 165HZ 2560x1600 LCD Screen Display Panel
Toolkit Coupon
AED436.81
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
  • Brand: Non Touch Screen
  • Size: 18.0"
  • Resolution: WQXGA QHD+
  • Pixels: 2560 x 1600
  • Backlight Type: LED
  • Backlight Lamp: SINGLE
  • Pin Connection: 40 Pins
  • Finish: Matte/Glossy write in checkout note. Avoid RMA Fees.
  • Condition: NEW
  • Refresh Rate: 165Hz
  • Commodity: Non Touch Screen
  • Technology: Non Touch, Gsync, 165Hz
  • Dead Pixel Policy: In Accordance with ISO 13406-2 norm.
  • Source: Factory Direct
  • Packaging: Fragile Customized Package
  • Compatibility: OEM
NE180QDM-NY1
BOE0AFB
KL.1800E.019
Acer Predator Helios 18 (PH18-71)
PH18-71
Title - NE180QDM-NY1
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?