NE180QDM-NZ4 V8.0 18.0" IPS 240Hz 2560x1600 40 Pin LCD Screen Display Panel
  • 1 of 9-image forNE180QDM-NZ4 V8.0 18.0" IPS 240Hz 2560x1600 40 Pin LCD Screen Display Panel
  • 2 of 9-image forNE180QDM-NZ4 V8.0 18.0" IPS 240Hz 2560x1600 40 Pin LCD Screen Display Panel
  • 3 of 9-image forNE180QDM-NZ4 V8.0 18.0" IPS 240Hz 2560x1600 40 Pin LCD Screen Display Panel
  • 4 of 9-image forNE180QDM-NZ4 V8.0 18.0" IPS 240Hz 2560x1600 40 Pin LCD Screen Display Panel
  • 5 of 9-image forNE180QDM-NZ4 V8.0 18.0" IPS 240Hz 2560x1600 40 Pin LCD Screen Display Panel
  • 6 of 9-image forNE180QDM-NZ4 V8.0 18.0" IPS 240Hz 2560x1600 40 Pin LCD Screen Display Panel
  • 7 of 9-image forNE180QDM-NZ4 V8.0 18.0" IPS 240Hz 2560x1600 40 Pin LCD Screen Display Panel
  • 8 of 9-image forNE180QDM-NZ4 V8.0 18.0" IPS 240Hz 2560x1600 40 Pin LCD Screen Display Panel
  • 9 of 9-image forNE180QDM-NZ4 V8.0 18.0" IPS 240Hz 2560x1600 40 Pin LCD Screen Display Panel
Toolkit Coupon
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
  • Brand: MSI CROSSHAIR
  • Size: 18.0"
  • Backlight Type: LED
  • Pin Connection: 40 Pins
  • Finish: Matte/Glossy write in checkout note. Avoid RMA Fees.
  • Condition: NEW
  • Refresh Rate: 240Hz
  • Commodity: Non Touch Screen
  • Technology: 240Hz, Non Touch
  • Compatibility: OEM
  • Warranty Information: Covered by 30-day replacement warranty.
NE180QDM-NZ4 V8.0
Title - NE180QDM-NZ4, 40
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?