15.6" IPS FHD 1080P Laptop LED LCD REPLACEMENT Screen Panel Innolux CMO N156HCA-EAA REV.C1 N156HCA-EAA C1
  • 1 of 11-image for15.6" IPS FHD 1080P Laptop LED LCD REPLACEMENT Screen Panel Innolux CMO N156HCA-EAA REV.C1 N156HCA-EAA C1
  • 2 of 11-image for15.6" IPS FHD 1080P Laptop LED LCD REPLACEMENT Screen Panel Innolux CMO N156HCA-EAA REV.C1 N156HCA-EAA C1
  • 3 of 11-image for15.6" IPS FHD 1080P Laptop LED LCD REPLACEMENT Screen Panel Innolux CMO N156HCA-EAA REV.C1 N156HCA-EAA C1
  • 4 of 11-image for15.6" IPS FHD 1080P Laptop LED LCD REPLACEMENT Screen Panel Innolux CMO N156HCA-EAA REV.C1 N156HCA-EAA C1
  • 5 of 11-image for15.6" IPS FHD 1080P Laptop LED LCD REPLACEMENT Screen Panel Innolux CMO N156HCA-EAA REV.C1 N156HCA-EAA C1
  • 6 of 11-image for15.6" IPS FHD 1080P Laptop LED LCD REPLACEMENT Screen Panel Innolux CMO N156HCA-EAA REV.C1 N156HCA-EAA C1
  • 7 of 11-image for15.6" IPS FHD 1080P Laptop LED LCD REPLACEMENT Screen Panel Innolux CMO N156HCA-EAA REV.C1 N156HCA-EAA C1
  • 8 of 11-image for15.6" IPS FHD 1080P Laptop LED LCD REPLACEMENT Screen Panel Innolux CMO N156HCA-EAA REV.C1 N156HCA-EAA C1
  • 9 of 11-image for15.6" IPS FHD 1080P Laptop LED LCD REPLACEMENT Screen Panel Innolux CMO N156HCA-EAA REV.C1 N156HCA-EAA C1
  • 10 of 11-image for15.6" IPS FHD 1080P Laptop LED LCD REPLACEMENT Screen Panel Innolux CMO N156HCA-EAA REV.C1 N156HCA-EAA C1
  • 11 of 11-image for15.6" IPS FHD 1080P Laptop LED LCD REPLACEMENT Screen Panel Innolux CMO N156HCA-EAA REV.C1 N156HCA-EAA C1
✅  2.Listed is Non Touch 30 pin screen. *
✅  3.Listed screen is widely used to make Touch Screen Assembly.
Title - N156HCA-EAA, C1
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?