CMO N156BGN-E41 Rev.C1 PN XM93H 0XM93H LCD Screen LED laptop
Description
View AllClose
- Brand: Touch Panel
- Size: 15.6"
- Resolution: WXGA HD
- Pixels: 1366 x 768
- Backlight Type: LED
- Backlight Lamp: DIODE
- Connector: Standard
- Pin Connection: 40 Pins
- Side: Bottom Right
- Condition: NEW
- Commodity: Touch Panel
- Technology: In-Cell On-Cell, Touch
- Dead Pixel Policy: In Accordance with ISO 13406-2 norm.
- Source: Factory Direct
- Packaging: Fragile Customized Package
- Compatibility: OEM
- Warranty Information: Covered by 30-day replacement warranty.
N156BGN-E41 REV.C1 Dell XM93H 0XM93H Dell XM93H 0XM93H
Dell Inspiron 15 3567
Dell P75F013 Inspiron 3593
Dell P75F013 Inspiron 3593
This is #360 MM length Screen.
The product is 40-pin connector, with invisible touch. It does not fit 30-pin.
Title - N156BGN-E41 REV.C1, XM93H, 0XM93H
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?