NV140FHM-N63 V8.1 LCD Panel Screen FHD 1920x1080 Display Laptop 14" LED
Description
View AllClose
- Brand: Non Touch Screen
- Size: 14.0"
- Resolution: Full HD
- Pixels: 1920 x 1080
- Backlight Type: LED
- Backlight Lamp: DIODE
- Connector: Reverse Uppa
- Pin Connection: 30 Pins
- Side: Bottom Right
- Frame: Micro Edge
- Finish: Matte/Glossy write in checkout note. Avoid RMA Fees.
- Condition: NEW
- Commodity: Non Touch Screen
- Technology: Non Touch
- Dead Pixel Policy: In Accordance with ISO 13406-2 norm.
- Source: Factory Direct
- Packaging: Fragile Customized Package
- Compatibility: OEM
- Warranty Information: Covered by 30-day replacement warranty.
AUO323D
AUO323D
Title - NV140FHM-N63
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?