NV156FHM-N42 15.6" Led LCD REPLACEMENT Screen FHD 1920x1080 30 Pin
  • 1 of 10-image forNV156FHM-N42 15.6" Led LCD REPLACEMENT Screen FHD 1920x1080 30 Pin
  • 2 of 10-image forNV156FHM-N42 15.6" Led LCD REPLACEMENT Screen FHD 1920x1080 30 Pin
  • 3 of 10-image forNV156FHM-N42 15.6" Led LCD REPLACEMENT Screen FHD 1920x1080 30 Pin
  • 4 of 10-image forNV156FHM-N42 15.6" Led LCD REPLACEMENT Screen FHD 1920x1080 30 Pin
  • 5 of 10-image forNV156FHM-N42 15.6" Led LCD REPLACEMENT Screen FHD 1920x1080 30 Pin
  • 6 of 10-image forNV156FHM-N42 15.6" Led LCD REPLACEMENT Screen FHD 1920x1080 30 Pin
  • 7 of 10-image forNV156FHM-N42 15.6" Led LCD REPLACEMENT Screen FHD 1920x1080 30 Pin
  • 8 of 10-image forNV156FHM-N42 15.6" Led LCD REPLACEMENT Screen FHD 1920x1080 30 Pin
  • 9 of 10-image forNV156FHM-N42 15.6" Led LCD REPLACEMENT Screen FHD 1920x1080 30 Pin
  • 10 of 10-image forNV156FHM-N42 15.6" Led LCD REPLACEMENT Screen FHD 1920x1080 30 Pin
Toolkit Coupon
SR300.23
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
✅  2.Listed is Non Touch 30 pin screen. *
✅  3.Listed screen is widely used to make Touch Screen Assembly.
✅  4.You are not paying us for Touch Screen Assembly.
Title - NV156FHM-N42, 30
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?