NV156FHM-N47 V8.1 IPS LCD Screen Matte FHD 1920x1080 Display 15.6"
  • 1 of 5-image forNV156FHM-N47 V8.1 IPS LCD Screen Matte FHD 1920x1080 Display 15.6"
  • 2 of 5-image forNV156FHM-N47 V8.1 IPS LCD Screen Matte FHD 1920x1080 Display 15.6"
  • 3 of 5-image forNV156FHM-N47 V8.1 IPS LCD Screen Matte FHD 1920x1080 Display 15.6"
  • 4 of 5-image forNV156FHM-N47 V8.1 IPS LCD Screen Matte FHD 1920x1080 Display 15.6"
  • 5 of 5-image forNV156FHM-N47 V8.1 IPS LCD Screen Matte FHD 1920x1080 Display 15.6"
Toolkit Coupon
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
✅  2.Listed is Non Touch 30 pin screen.
✅  3.Listed screen is widely used to make Touch Screen Assembly.
✅  4.You are not paying us for Touch Screen Assembly
NV156FHM-N47 V8.0
Title - NV156FHM-N47
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?