Replacement Screen 14.0" QHD 2560X1440 LP140QH2-SPC1 60Hz LCD 40 Pin Display Panel Non Touch
  • 1 of 11-image forReplacement Screen 14.0" QHD 2560X1440 LP140QH2-SPC1 60Hz LCD 40 Pin Display Panel Non Touch
  • 2 of 11-image forReplacement Screen 14.0" QHD 2560X1440 LP140QH2-SPC1 60Hz LCD 40 Pin Display Panel Non Touch
  • 3 of 11-image forReplacement Screen 14.0" QHD 2560X1440 LP140QH2-SPC1 60Hz LCD 40 Pin Display Panel Non Touch
  • 4 of 11-image forReplacement Screen 14.0" QHD 2560X1440 LP140QH2-SPC1 60Hz LCD 40 Pin Display Panel Non Touch
  • 5 of 11-image forReplacement Screen 14.0" QHD 2560X1440 LP140QH2-SPC1 60Hz LCD 40 Pin Display Panel Non Touch
  • 6 of 11-image forReplacement Screen 14.0" QHD 2560X1440 LP140QH2-SPC1 60Hz LCD 40 Pin Display Panel Non Touch
  • 7 of 11-image forReplacement Screen 14.0" QHD 2560X1440 LP140QH2-SPC1 60Hz LCD 40 Pin Display Panel Non Touch
  • 8 of 11-image forReplacement Screen 14.0" QHD 2560X1440 LP140QH2-SPC1 60Hz LCD 40 Pin Display Panel Non Touch
  • 9 of 11-image forReplacement Screen 14.0" QHD 2560X1440 LP140QH2-SPC1 60Hz LCD 40 Pin Display Panel Non Touch
  • 10 of 11-image forReplacement Screen 14.0" QHD 2560X1440 LP140QH2-SPC1 60Hz LCD 40 Pin Display Panel Non Touch
  • 11 of 11-image forReplacement Screen 14.0" QHD 2560X1440 LP140QH2-SPC1 60Hz LCD 40 Pin Display Panel Non Touch
Toolkit Coupon
SR450.93
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
✅  1.We need your original screen part number to match up with LP140QH2-SPXX.
✅  2. Raw Non Touch Screen.
✅  3. Not Touch Screen Assembly.
Title - LP140QH2-SPC1, 40
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?