RZ09-03102 Razer Blade Stealth 13 2020 B133ZAN02.7 Screen Touch Screen Assembly
  • 1 of 4-image forRZ09-03102 Razer Blade Stealth 13 2020 B133ZAN02.7 Screen Touch Screen Assembly
  • 2 of 4-image forRZ09-03102 Razer Blade Stealth 13 2020 B133ZAN02.7 Screen Touch Screen Assembly
  • 3 of 4-image forRZ09-03102 Razer Blade Stealth 13 2020 B133ZAN02.7 Screen Touch Screen Assembly
  • 4 of 4-image forRZ09-03102 Razer Blade Stealth 13 2020 B133ZAN02.7 Screen Touch Screen Assembly
Toolkit Coupon
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
✅  1. We need your screen part number in check out notes to process order.
✅  No Bezel - Plastic Bezel Casing is not included.
  • Brand: Touch Screen Assembly-No Bezel
  • Size: 13.3"
  • Resolution: UHD
  • Backlight Type: LED
  • Backlight Lamp: DIODE
  • Pin Connection: 40 Pins
  • Finish: Transparent
  • Condition: NEW
  • Commodity: Touch Screen Assembly-No Bezel
  • Technology: Touch
  • Dead Pixel Policy: In Accordance with ISO 13406-2 norm.
  • Source: Factory Direct
  • Packaging: Fragile Customized Package
  • Compatibility: OEM
  • Warranty Information: Covered by 30-day replacement warranty.
B133ZAN02.7
FP-ST133SN078CKF-01X
Title - RZ09-03102, 13 2020, B133ZAN02.7
Display Without Bezel Casing & Digitizer Board
You may refer to the video here.
View AllClose
Videos
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?