Samsung Ltn141w1-l04-ag REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 14.1" WXGA Single Lamp
  • 1 of 11-image forSamsung Ltn141w1-l04-ag REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 14.1" WXGA Single Lamp
  • 2 of 11-image forSamsung Ltn141w1-l04-ag REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 14.1" WXGA Single Lamp
  • 3 of 11-image forSamsung Ltn141w1-l04-ag REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 14.1" WXGA Single Lamp
  • 4 of 11-image forSamsung Ltn141w1-l04-ag REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 14.1" WXGA Single Lamp
  • 5 of 11-image forSamsung Ltn141w1-l04-ag REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 14.1" WXGA Single Lamp
  • 6 of 11-image forSamsung Ltn141w1-l04-ag REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 14.1" WXGA Single Lamp
  • 7 of 11-image forSamsung Ltn141w1-l04-ag REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 14.1" WXGA Single Lamp
  • 8 of 11-image forSamsung Ltn141w1-l04-ag REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 14.1" WXGA Single Lamp
  • 9 of 11-image forSamsung Ltn141w1-l04-ag REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 14.1" WXGA Single Lamp
  • 10 of 11-image forSamsung Ltn141w1-l04-ag REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 14.1" WXGA Single Lamp
  • 11 of 11-image forSamsung Ltn141w1-l04-ag REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 14.1" WXGA Single Lamp
Toolkit Coupon
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
✅  2.Make sure your existing inverter is not faulty before purchasing screen.
✅  1. Must Be locking cable connection for Dell with Dell RC
  • Brand: SAMSUNG
  • Model: LTN141W1-L04-AG
  • Size: 14.1"
  • Resolution: WXGA
  • Pixels: 1280 x 800
  • Backlight Type: CCFL
  • Backlight Lamp: SINGLE
  • Pin Connection: 30 Pins
  • Commodity: Non Touch Screen
  • Technology: Non Touch
Title - LTN141W1-L04-AG
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?