Samsung Ltn154at12-101 Non Press Connector REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 15.4" WXGA LED DIODE
  • 1 of 11-image forSamsung Ltn154at12-101 Non Press Connector REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 15.4" WXGA LED DIODE
  • 2 of 11-image forSamsung Ltn154at12-101 Non Press Connector REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 15.4" WXGA LED DIODE
  • 3 of 11-image forSamsung Ltn154at12-101 Non Press Connector REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 15.4" WXGA LED DIODE
  • 4 of 11-image forSamsung Ltn154at12-101 Non Press Connector REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 15.4" WXGA LED DIODE
  • 5 of 11-image forSamsung Ltn154at12-101 Non Press Connector REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 15.4" WXGA LED DIODE
  • 6 of 11-image forSamsung Ltn154at12-101 Non Press Connector REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 15.4" WXGA LED DIODE
  • 7 of 11-image forSamsung Ltn154at12-101 Non Press Connector REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 15.4" WXGA LED DIODE
  • 8 of 11-image forSamsung Ltn154at12-101 Non Press Connector REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 15.4" WXGA LED DIODE
  • 9 of 11-image forSamsung Ltn154at12-101 Non Press Connector REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 15.4" WXGA LED DIODE
  • 10 of 11-image forSamsung Ltn154at12-101 Non Press Connector REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 15.4" WXGA LED DIODE
  • 11 of 11-image forSamsung Ltn154at12-101 Non Press Connector REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 15.4" WXGA LED DIODE
Toolkit Coupon
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
✅  1. We need screen part number from back or your existing Screen to release order.
✅  3. Connection on this screen is bottom right . It will not fit bottom left screen.
  • Brand: SAMSUNG
  • Model: LTN154AT12-101 NON PRESS CONNECTOR
  • Size: 14.0"
  • Resolution: WXGA++
  • Pixels: 1600 x 900
  • Backlight Type: LED
  • Backlight Lamp: DIODE
  • Pin Connection: 40 Pins
  • Side: Bottom Right
  • Frame: Slim Frame
LJ96-04462A
Title - SAMSUNG LTN154AT12-101
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?