Samsung LTN156AT05-B01 Laptop LED Screen 15.6" WXGA Glossy Left Connector
  • 1 of 10-image forSamsung LTN156AT05-B01 Laptop LED Screen 15.6" WXGA Glossy Left Connector
  • 2 of 10-image forSamsung LTN156AT05-B01 Laptop LED Screen 15.6" WXGA Glossy Left Connector
  • 3 of 10-image forSamsung LTN156AT05-B01 Laptop LED Screen 15.6" WXGA Glossy Left Connector
  • 4 of 10-image forSamsung LTN156AT05-B01 Laptop LED Screen 15.6" WXGA Glossy Left Connector
  • 5 of 10-image forSamsung LTN156AT05-B01 Laptop LED Screen 15.6" WXGA Glossy Left Connector
  • 6 of 10-image forSamsung LTN156AT05-B01 Laptop LED Screen 15.6" WXGA Glossy Left Connector
  • 7 of 10-image forSamsung LTN156AT05-B01 Laptop LED Screen 15.6" WXGA Glossy Left Connector
  • 8 of 10-image forSamsung LTN156AT05-B01 Laptop LED Screen 15.6" WXGA Glossy Left Connector
  • 9 of 10-image forSamsung LTN156AT05-B01 Laptop LED Screen 15.6" WXGA Glossy Left Connector
  • 10 of 10-image forSamsung LTN156AT05-B01 Laptop LED Screen 15.6" WXGA Glossy Left Connector
Toolkit Coupon
Description
  • Brand: Non Touch Screen
  • Size: 15.6"
  • Resolution: WXGA HD
  • Pixels: 1366 x 768
  • Backlight Type: LED
  • Backlight Lamp: DIODE
  • Pin Connection: 40 Pins
  • Side: Bottom Left
Title - SAMSUNG LTN156AT05-B01
View AllClose
Videos
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?