Samsung LTN156AT31 REPLACEMENT LAPTOP 15.6" LCD LED Display Screen WXGA HD
  • 1 of 15-image forSamsung LTN156AT31 REPLACEMENT LAPTOP 15.6" LCD LED Display Screen WXGA HD
  • 2 of 15-image forSamsung LTN156AT31 REPLACEMENT LAPTOP 15.6" LCD LED Display Screen WXGA HD
  • 3 of 15-image forSamsung LTN156AT31 REPLACEMENT LAPTOP 15.6" LCD LED Display Screen WXGA HD
  • 4 of 15-image forSamsung LTN156AT31 REPLACEMENT LAPTOP 15.6" LCD LED Display Screen WXGA HD
  • 5 of 15-image forSamsung LTN156AT31 REPLACEMENT LAPTOP 15.6" LCD LED Display Screen WXGA HD
  • 6 of 15-image forSamsung LTN156AT31 REPLACEMENT LAPTOP 15.6" LCD LED Display Screen WXGA HD
  • 7 of 15-image forSamsung LTN156AT31 REPLACEMENT LAPTOP 15.6" LCD LED Display Screen WXGA HD
  • 8 of 15-image forSamsung LTN156AT31 REPLACEMENT LAPTOP 15.6" LCD LED Display Screen WXGA HD
  • 9 of 15-image forSamsung LTN156AT31 REPLACEMENT LAPTOP 15.6" LCD LED Display Screen WXGA HD
  • 10 of 15-image forSamsung LTN156AT31 REPLACEMENT LAPTOP 15.6" LCD LED Display Screen WXGA HD
  • 11 of 15-image forSamsung LTN156AT31 REPLACEMENT LAPTOP 15.6" LCD LED Display Screen WXGA HD
  • 12 of 15-image forSamsung LTN156AT31 REPLACEMENT LAPTOP 15.6" LCD LED Display Screen WXGA HD
  • 13 of 15-image forSamsung LTN156AT31 REPLACEMENT LAPTOP 15.6" LCD LED Display Screen WXGA HD
  • 14 of 15-image forSamsung LTN156AT31 REPLACEMENT LAPTOP 15.6" LCD LED Display Screen WXGA HD
  • 15 of 15-image forSamsung LTN156AT31 REPLACEMENT LAPTOP 15.6" LCD LED Display Screen WXGA HD
Toolkit Coupon
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
✅  2.Listed is Non Touch 30 pin screen.
✅  3.Listed screen is widely used to make Touch Screen Assembly.
✅  4.You are not paying us for Touch Screen Assembly.
Sold product is 30Pin bottom right thin frame LCD. It is not regular 40 Pin LCD. In past orders customers were getting confused about pin configuration and they think they are buying standard 40 Pin LCD. So again pay attention to pin configurations. This is 30 pin EDP Connection LCD. This is not standard 40 Pin LCD and if you trying to replace this one with standard 40 Pin LCD it will not work.
Title - SAMSUNG LTN156AT31
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?