UHD 17.3" 4K LCD Screen B173ZAN01.0 Dell Alienware 17 R3 Dp/n 2DK4K 02DK4K
  • 1 of 9-image forUHD 17.3" 4K LCD Screen B173ZAN01.0 Dell Alienware 17 R3 Dp/n 2DK4K 02DK4K
  • 2 of 9-image forUHD 17.3" 4K LCD Screen B173ZAN01.0 Dell Alienware 17 R3 Dp/n 2DK4K 02DK4K
  • 3 of 9-image forUHD 17.3" 4K LCD Screen B173ZAN01.0 Dell Alienware 17 R3 Dp/n 2DK4K 02DK4K
  • 4 of 9-image forUHD 17.3" 4K LCD Screen B173ZAN01.0 Dell Alienware 17 R3 Dp/n 2DK4K 02DK4K
  • 5 of 9-image forUHD 17.3" 4K LCD Screen B173ZAN01.0 Dell Alienware 17 R3 Dp/n 2DK4K 02DK4K
  • 6 of 9-image forUHD 17.3" 4K LCD Screen B173ZAN01.0 Dell Alienware 17 R3 Dp/n 2DK4K 02DK4K
  • 7 of 9-image forUHD 17.3" 4K LCD Screen B173ZAN01.0 Dell Alienware 17 R3 Dp/n 2DK4K 02DK4K
  • 8 of 9-image forUHD 17.3" 4K LCD Screen B173ZAN01.0 Dell Alienware 17 R3 Dp/n 2DK4K 02DK4K
  • 9 of 9-image forUHD 17.3" 4K LCD Screen B173ZAN01.0 Dell Alienware 17 R3 Dp/n 2DK4K 02DK4K
Toolkit Coupon
AED1,046.66
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
✅  1.We need your original screen part number to process this order.
✅  2.4K UHD screen will not work for 30 pin FHD or 40 pin FHD.
✅  1. We need your laptop serial number or screen part number to match up pins and connections.
  • Brand: Non Touch Screen
  • Size: 17.3"
  • Resolution: UHD
  • Pixels: 3840 x 2160
  • Backlight Type: LED
  • Backlight Lamp: DIODE
  • Pin Connection: 40 Pins