17.3" FHD 144hz 72% NTSC LCD Screen IPS Display Panel B173HAN03.0 B173HAN03.2
  • 1 of 5-image for17.3" FHD 144hz 72% NTSC LCD Screen IPS Display Panel B173HAN03.0 B173HAN03.2
  • 2 of 5-image for17.3" FHD 144hz 72% NTSC LCD Screen IPS Display Panel B173HAN03.0 B173HAN03.2
  • 3 of 5-image for17.3" FHD 144hz 72% NTSC LCD Screen IPS Display Panel B173HAN03.0 B173HAN03.2
  • 4 of 5-image for17.3" FHD 144hz 72% NTSC LCD Screen IPS Display Panel B173HAN03.0 B173HAN03.2
  • 5 of 5-image for17.3" FHD 144hz 72% NTSC LCD Screen IPS Display Panel B173HAN03.0 B173HAN03.2
Toolkit Coupon
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
✅  1. We need your existing screen part number to match up pin count and screen design.
  • Brand: Non Touch Screen
  • Size: 17.3"
  • Resolution: Full HD
  • Pixels: 1920 x 1080
  • Backlight Type: LED
  • Backlight Lamp: DIODE
  • Pin Connection: 40 Pins
  • Side: Bottom Left
  • Finish: Matte/Glossy write in checkout note. Avoid RMA Fees.
  • Condition: NEW
  • Refresh Rate: 144Hz
  • Commodity: Non Touch Screen
  • Technology: 144Hz, 16M colour, G-Sync, Gaming