B173han04.7 17.3" LCD 1920x1080 FHD laptop Screen Display
  • 1 of 11-image forB173han04.7 17.3" LCD 1920x1080 FHD laptop Screen Display
  • 2 of 11-image forB173han04.7 17.3" LCD 1920x1080 FHD laptop Screen Display
  • 3 of 11-image forB173han04.7 17.3" LCD 1920x1080 FHD laptop Screen Display
  • 4 of 11-image forB173han04.7 17.3" LCD 1920x1080 FHD laptop Screen Display
  • 5 of 11-image forB173han04.7 17.3" LCD 1920x1080 FHD laptop Screen Display
  • 6 of 11-image forB173han04.7 17.3" LCD 1920x1080 FHD laptop Screen Display
  • 7 of 11-image forB173han04.7 17.3" LCD 1920x1080 FHD laptop Screen Display
  • 8 of 11-image forB173han04.7 17.3" LCD 1920x1080 FHD laptop Screen Display
  • 9 of 11-image forB173han04.7 17.3" LCD 1920x1080 FHD laptop Screen Display
  • 10 of 11-image forB173han04.7 17.3" LCD 1920x1080 FHD laptop Screen Display
  • 11 of 11-image forB173han04.7 17.3" LCD 1920x1080 FHD laptop Screen Display
Toolkit Coupon
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
✅  1.We need your original oem screen part number to match up connections.
✅  2. Listed is 40 pin screen with bottom right connections.
B173HAN04.7 EDID AUO479D B173HAN04.7 EDID AUO479D N173HCE-G33 EDID AUO479D
B173HAN04.7 IPS AUO479D B173HAN04.9 EDID AUO978F
MSI KATANA GF76 11UD
ASUS ROG Strix G17 G713IM-UB74
Title - B173HAN04.7
View AllClose
Videos
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?