Dell 0t069 REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 15.4" WXGA Single Lamp 00T069 LTN154X2-L02
  • 1 of 8-image forDell 0t069 REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 15.4" WXGA Single Lamp 00T069 LTN154X2-L02
  • 2 of 8-image forDell 0t069 REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 15.4" WXGA Single Lamp 00T069 LTN154X2-L02
  • 3 of 8-image forDell 0t069 REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 15.4" WXGA Single Lamp 00T069 LTN154X2-L02
  • 4 of 8-image forDell 0t069 REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 15.4" WXGA Single Lamp 00T069 LTN154X2-L02
  • 5 of 8-image forDell 0t069 REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 15.4" WXGA Single Lamp 00T069 LTN154X2-L02
  • 6 of 8-image forDell 0t069 REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 15.4" WXGA Single Lamp 00T069 LTN154X2-L02
  • 7 of 8-image forDell 0t069 REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 15.4" WXGA Single Lamp 00T069 LTN154X2-L02
  • 8 of 8-image forDell 0t069 REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 15.4" WXGA Single Lamp 00T069 LTN154X2-L02
Toolkit Coupon
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
✅  2.Make sure your existing inverter is not faulty before purchasing screen.
  • Brand: DELL
  • Model: 0T069
  • Size: 15.4"
  • Resolution: WXGA
  • Pixels: 1280 x 800
  • Backlight Type: CCFL
  • Backlight Lamp: SINGLE
  • Pin Connection: 30 Pins
Title - LTN154X2-L02, 0T069, 00T069
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?