INNOLUX n156bge-e41 LCD Screen 15.6" LED 1366x768 HD Display kez
Description
View AllClose
- Brand: Non Touch Screen
- Size: 15.6"
- Backlight Lamp: DIODE
- Connector: EDP
- Pin Connection: 30 Pins
Sold product is 30Pin bottom right thin frame LCD. It is not regular 40 Pin LCD. In past orders customers were getting confused about pin configuration and they think they are buying standard 40 Pin LCD. So again pay attention to pin configurations. This is 30 pin EDP Connection LCD. This is not standard 40 Pin LCD and if you trying to replace this one with standard 40 Pin LCD it will not work.
Title - INNOLUX N156BGE-E41
Title - INNOLUX N156BGE-E41
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?