Lg PHILIPS Lp121x05(a2)(e1) REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 12.1" XGA Single Lamp LP121X05-A2E1
  • 1 of 1-image forLg PHILIPS Lp121x05(a2)(e1) REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 12.1" XGA Single Lamp LP121X05-A2E1
Toolkit Coupon
AED183.59
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
  • Brand: LG PHILIPS
  • Model: LP121X05(A2)(E1)
  • Size: 12.1"
  • Resolution: XGA
  • Pixels: 1024 x 768
  • Backlight Type: CCFL
  • Backlight Lamp: SINGLE
  • Finish: Matte/Glossy write in checkout note. Avoid RMA Fees.
  • Condition: NEW
  • Commodity: Non Touch Screen
  • Technology: Non Touch
  • Dead Pixel Policy: In Accordance with ISO 13406-2 norm.
  • Source: Factory Direct
  • Packaging: Fragile Customized Package
  • Compatibility: OEM
  • Warranty Information: Covered by 30-day replacement warranty.
Title - LP121X05(A2)(E1), LP121X05-A2E1
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?