LTN140AT21-T01 14.0" WXGA HD SLIM Glossy LCD LED Display Screen
  • 1 of 3-image forLTN140AT21-T01 14.0" WXGA HD SLIM Glossy LCD LED Display Screen
  • 2 of 3-image forLTN140AT21-T01 14.0" WXGA HD SLIM Glossy LCD LED Display Screen
  • 3 of 3-image forLTN140AT21-T01 14.0" WXGA HD SLIM Glossy LCD LED Display Screen
Toolkit Coupon
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
✅  1.We need your laptop brand and model.
✅  2.Will only fit Toshiba brand laptops.
✅  3. Will not fit Samsung Brand Laptops.
  • Brand: Non Touch Screen
  • Size: 14.0"
  • Backlight Lamp: DIODE
  • Pin Connection: 40 Pins
  • Side: Bottom Left
  • Finish: Matte/Glossy write in checkout note. Avoid RMA Fees.
  • Condition: NEW
  • Commodity: Non Touch Screen
  • Technology: Non Touch
Title - LTN140AT21-T01
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?