N140BGE-E53 NT140WHM-N42 LP140WHU-TPN1 1366x768 LCD Screen LED Display Panel
  • 1 of 7-image forN140BGE-E53 NT140WHM-N42 LP140WHU-TPN1 1366x768 LCD Screen LED Display Panel
  • 2 of 7-image forN140BGE-E53 NT140WHM-N42 LP140WHU-TPN1 1366x768 LCD Screen LED Display Panel
  • 3 of 7-image forN140BGE-E53 NT140WHM-N42 LP140WHU-TPN1 1366x768 LCD Screen LED Display Panel
  • 4 of 7-image forN140BGE-E53 NT140WHM-N42 LP140WHU-TPN1 1366x768 LCD Screen LED Display Panel
  • 5 of 7-image forN140BGE-E53 NT140WHM-N42 LP140WHU-TPN1 1366x768 LCD Screen LED Display Panel
  • 6 of 7-image forN140BGE-E53 NT140WHM-N42 LP140WHU-TPN1 1366x768 LCD Screen LED Display Panel
  • 7 of 7-image forN140BGE-E53 NT140WHM-N42 LP140WHU-TPN1 1366x768 LCD Screen LED Display Panel
Toolkit Coupon
Description
  • Brand: Non Touch Screen
  • Size: 14.0"
  • Backlight Lamp: DIODE
  • Connector: Regular Uppa
  • Pin Connection: 30 Pins
  • Commodity: Non Touch Screen
  • Technology: IPS, Non Touch
NT140WHM-N42 Dell PN YPGW5 0YPGW5 nt140whm-n42 dp/n # f3fwn 0f3fwn
Dell LATITUDE E7480 Dell Latitude 7480 Dell Latitude 7490
Title - N140BGE-E53, NT140WHM-N42, LP140WHU-TPN1
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?