N140BGE-E53 NT140WHM-N42 LP140WHU-TPN1 1366x768 LCD Screen LED Display Panel
  • 1 of 7-image forN140BGE-E53 NT140WHM-N42 LP140WHU-TPN1 1366x768 LCD Screen LED Display Panel
  • 2 of 7-image forN140BGE-E53 NT140WHM-N42 LP140WHU-TPN1 1366x768 LCD Screen LED Display Panel
  • 3 of 7-image forN140BGE-E53 NT140WHM-N42 LP140WHU-TPN1 1366x768 LCD Screen LED Display Panel
  • 4 of 7-image forN140BGE-E53 NT140WHM-N42 LP140WHU-TPN1 1366x768 LCD Screen LED Display Panel
  • 5 of 7-image forN140BGE-E53 NT140WHM-N42 LP140WHU-TPN1 1366x768 LCD Screen LED Display Panel
  • 6 of 7-image forN140BGE-E53 NT140WHM-N42 LP140WHU-TPN1 1366x768 LCD Screen LED Display Panel
  • 7 of 7-image forN140BGE-E53 NT140WHM-N42 LP140WHU-TPN1 1366x768 LCD Screen LED Display Panel
Toolkit Coupon
AED296.11
Description
  • Brand: Non Touch Screen
  • Size: 14.0"
  • Resolution: WXGA HD
  • Pixels: 1366 x 768
  • Backlight Type: LED
  • Backlight Lamp: DIODE
  • Connector: Regular Uppa
  • Pin Connection: 30 Pins
  • Side: Bottom Right
  • Finish: Matte/Glossy write in checkout note. Avoid RMA Fees.
  • Condition: NEW
  • Commodity: Non Touch Screen
  • Technology: IPS, Non Touch
  • Dead Pixel Policy: In Accordance with ISO 13406-2 norm.
  • Source: Factory Direct
  • Packaging: Fragile Customized Package
  • Compatibility: OEM
  • Warranty Information: Covered by 30-day replacement warranty.
NT140WHM-N42 Dell PN YPGW5 0YPGW5 nt140whm-n42 dp/n # f3fwn 0f3fwn
Dell LATITUDE E7480 Dell Latitude 7480 Dell Latitude 7490
Title - N140BGE-E53, NT140WHM-N42, LP140WHU-TPN1
View AllClose
Videos
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?