14" FHD 1920x1080 LCD Screen IPS Display On-Cell Touch Digitizer Panel Assembly B140HAK01.1 14-CA 14-CA052WM
  • 1 of 4-image for14" FHD 1920x1080 LCD Screen IPS Display On-Cell Touch Digitizer Panel Assembly B140HAK01.1 14-CA 14-CA052WM
  • 2 of 4-image for14" FHD 1920x1080 LCD Screen IPS Display On-Cell Touch Digitizer Panel Assembly B140HAK01.1 14-CA 14-CA052WM
  • 3 of 4-image for14" FHD 1920x1080 LCD Screen IPS Display On-Cell Touch Digitizer Panel Assembly B140HAK01.1 14-CA 14-CA052WM
  • 4 of 4-image for14" FHD 1920x1080 LCD Screen IPS Display On-Cell Touch Digitizer Panel Assembly B140HAK01.1 14-CA 14-CA052WM
✅  1. We need your screen part number in check out notes to process order.
✅  2.Will not work for Dell Machine.
  • Brand: Touch Panel
  • Size: 14.0"
  • Resolution: Full HD
  • Pixels: 1920 x 1080
  • Backlight Type: LED
  • Backlight Lamp: DIODE
  • Connector: Standard
  • Pin Connection: 40 Pins
  • Side: Bottom Right
  • Finish: Matte/Glossy write in checkout note. Avoid RMA Fees.
  • Condition: NEW
  • Commodity: Touch Panel
  • Technology: In-Cell On-Cell, Touch
  • Dead Pixel Policy: In Accordance with ISO 13406-2 norm.
  • Source: Factory Direct
  • Packaging: Fragile Customized Package
  • Compatibility: OEM
  • Warranty Information: Covered by 30-day replacement warranty.
HP L14348-001 B140HAK01.1
Title - 14-CA, 14-CA052WM, B140HAK01.1
View AllClose
Videos
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?