LCD Panel Lenovo Thinkpad X240 X250 X260 00HM745 LP125WF2(SP)(B2)
  • 1 of 6-image forLCD Panel Lenovo Thinkpad X240 X250 X260 00HM745 LP125WF2(SP)(B2)
  • 2 of 6-image forLCD Panel Lenovo Thinkpad X240 X250 X260 00HM745 LP125WF2(SP)(B2)
  • 3 of 6-image forLCD Panel Lenovo Thinkpad X240 X250 X260 00HM745 LP125WF2(SP)(B2)
  • 4 of 6-image forLCD Panel Lenovo Thinkpad X240 X250 X260 00HM745 LP125WF2(SP)(B2)
  • 5 of 6-image forLCD Panel Lenovo Thinkpad X240 X250 X260 00HM745 LP125WF2(SP)(B2)
  • 6 of 6-image forLCD Panel Lenovo Thinkpad X240 X250 X260 00HM745 LP125WF2(SP)(B2)
Toolkit Coupon
SR356.56
Description
Order Pre-Verification Strongly Recommended.
Does it ✓ FIT your system? [Use our Pre Verification help.]
✅  1. We need your existing screen part number to match up resolution.
✅  2. Upgrade experiments might not work as desired.
✅  3. We have customers who said they tried to upgrade laptop and display was stuck at WXGA HD.
✅  4.RMA will cost you time and money.
  • Brand: Non Touch Screen
  • Size: 12.5"
  • Resolution: Full HD
  • Pixels: 1920 x 1080
  • Backlight Type: LED
  • Pin Connection: 30 Pins
  • Side: Bottom Right
  • Frame: Standard Frame
  • Finish: Matte/Glossy write in checkout note. Avoid RMA Fees.
  • Condition: NEW
  • Refresh Rate: 60Hz
  • Commodity: Non Touch Screen
  • Technology: 16.7M, IPS, Non Touch
  • Dead Pixel Policy: In Accordance with ISO 13406-2 norm.
  • Source: Factory Direct
  • Packaging: Fragile Customized Package
  • Compatibility: OEM
  • Warranty Information: Covered by 30-day replacement warranty.
Title - X240, X250, X260, LP125WF2(SP)(B2), 00HM745
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?