Samsung Ltn154u2-l03 REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 15.4" WUXGA Single Lamp
Availability:
Available for online orders only. No rush shipping.
Shipping:
Real-time Shipping Charges   About   International Shipping
Looking for Local Pick-Up - Print this Pick-Up Slip
  • 1 of 8-image forSamsung Ltn154u2-l03 REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 15.4" WUXGA Single Lamp
  • 2 of 8-image forSamsung Ltn154u2-l03 REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 15.4" WUXGA Single Lamp
  • 3 of 8-image forSamsung Ltn154u2-l03 REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 15.4" WUXGA Single Lamp
  • 4 of 8-image forSamsung Ltn154u2-l03 REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 15.4" WUXGA Single Lamp
  • 5 of 8-image forSamsung Ltn154u2-l03 REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 15.4" WUXGA Single Lamp
  • 6 of 8-image forSamsung Ltn154u2-l03 REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 15.4" WUXGA Single Lamp
  • 7 of 8-image forSamsung Ltn154u2-l03 REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 15.4" WUXGA Single Lamp
  • 8 of 8-image forSamsung Ltn154u2-l03 REPLACEMENT LAPTOP LCD Screen 15.4" WUXGA Single Lamp
Toolkit Coupon
We are actively restocking products.
Description
  • Brand: SAMSUNG
  • Model: LTN154U2-L03
  • Size: 15.4"
  • Resolution: WUXGA
  • Pixels: 1920 x 1080
  • Backlight Type: CCFL
  • Backlight Lamp: SINGLE
  • Pin Connection: 30 Pins
Panasonic TOUGHBOOK CF-52TKG101M
CF-52VDF131M
Title - SAMSUNG LTN154U2-L03
Display Upgrade - Downgrade Experiments
Considering upgrading your existing screen (e.g., 60Hz → 144Hz, FHD → QHD or 4K)?